Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Stypendia artystyczne wręczone

 

Wczoraj w pięknie odnowionej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2021/2022.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne jest wyróżnieniem i formą nagrody za wybitne osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Przyznawane jest uczniom zamieszkałym na terenie gminy Nysa, uczęszczającym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych na wniosek szkoły, instytucji kultury czy stowarzyszenia twórczego.

Podczas wczorajszej uroczystości stypendia zostały wręczone 25 uczniom za osiągnięcia artystyczne uzyskane w roku szkolnym 2021/222. Uczniom i dumnym rodzicom podziękowali Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny.

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć części artystycznej. Uroczystość uświetnili: Anna Urzędowska, absolwentka Państwowej Szkoły  Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie – rocznik 2019, dwukrotna stypendystka Burmistrza Nysy w latach 2018 i 2019, Maja Bąkowska, uczennica PSM I i II stopnia im. W. Lutosławskiego oraz SP nr 10 w Nysie, tegoroczna stypendystka oraz czterokrotny stypendysta Burmistrza Nysy za osiągnięcia artystyczne, Filip Brzeźnicki, uczeń klasy III PSM II stopnia w Nysie.

Po uroczystościach wszyscy goście mieli okazję podziwiać wystawę prac plastycznych. Ich autorami są uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych. Prace wykonane zostały pod kierunkiem nauczycieli tej placówki.

Wszystkim stypendystom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendia artystyczne wrczone Stypendia artystyczne wrczone

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech