Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Big Band Wydziału Jazzu PANS w Nysie nagrywa płytę. Efekty już w maju!

 

Każdy artysta muzyk marzy o tym, by wydać płytę. Studenci na Wydziale Jazzu są właśnie w trakcie nagrywania krążka. Już za kilka miesięcy posłuchamy efektów ich pracy...

 

– Przez cały obecny rok akademicki trwają prace związane z nagrywaniem płyty. To niesamowita przygoda, edukacja, ale i zabawa. Nie możemy już doczekać się ostatecznych rezultatów – mówi Piotr Schmidt, wykładowca na Wydziale Jazzu PANS w Nysie.

Na płycie znajdzie się 8 utworów z repertuarem największych gigantów w historii amerykańskiego jazzu. W projekt zaangażowanych jest około 30 osób. Nieco ponad połowa to aktualni studenci, przy nagrywaniu pomagają też absolwenci  Wydziału Jazzu, którzy po opuszczeniu murów Uczelni doskonale radzą sobie na rynku muzycznym.

– Nagrywanie idzie bardzo sprawnie. Mamy wspaniałego realizatora Macieja Prokopowicza. Nad wszystkim czuwa oczywiście także Piotr Schmidt, nasz wykładowca. Nagrywanie sprawia nam bardzo dużą frajdę. To w tej chwili nasz priorytet  – mówi Angelika Kaschuba, studentka Wydziału Jazzu PANS w Nysie.

– Muzyka jest też naszą odskocznią od problemów dnia codziennego. W studio możemy porozmawiać, wymienić doświadczenia i stworzyć coś naprawdę dobrego – dodaje Jakub Krasoń, student Wydziału Jazzu PANS w Nysie.

W kwietniu ukaże się materiał filmowy z nagrywania płyty i zaproszenie na jej oficjalną premierę.

Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!  Big Band WydziaBu Jazzu PANS w Nysie nagrywa pByt. Efekty ju| w maju!

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech