Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Trwa modernizacja stadionu Polonii

Na Stadionie Polonii w Nysie zakończyły się prace rozbiórkowe murawy boiska oraz trybun. Trwa przebudowa sieci elektrycznej...

– Przypomnę, że prace na obiekcie rozpoczęły się w zeszłym roku i potrwają do początku roku 2024. W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe boisko, trybuny, w tym zachodnia zostanie zadaszona. Powstanie również budynek z szatniami i sanitariatami dla zawodników i sędziów. Wokół boiska wybudowana zostanie bieżnia z nawierzchni syntetycznej a w bliskim sąsiedztwie hali sportowej powstaną dwa korty tenisowe. Boisko zostanie również oświetlone – mówi Piotr Bobak, Sekretarz Miasta.

– Warto także wspomnieć, że w okresie kilku lat w tej części miasta (tzw. Nysa Południe) wybudowana została już hala widowiskowo – sportowa oraz boisko ze sztucznej nawierzchni. Obecna przebudowa głównego stadionu wraz z budową bieżni lekkoatletycznej i kortów tenisowych wzbogaci już istniejącą infrastrukturę sportową – dodaje Bobak.

Na przebudowę stadionu gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład (22,5 mln zł). Całkowita wartość inwestycji to ponad 26 mln zł.

Trwa modernizacja stadionu Polonii

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech