Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 17 styczeń 2023 10:54

Rusza nabór wniosków na mieszkania przy ul. Kramarskiej

Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa mieszkań w atrakcyjnym położeniu, u zbiegu ulic Kramarskiej i Tkackiej w Nysie. Mieszkania powstają w ramach tzw. Sim-u, a nabór wniosków ruszy 30 stycznia br...

Mieszkania w ramach SIM Nysa to oferta głównie dla osób bez zdolności kredytowej, ale z tzw. zdolnością czynszową. Partycypacja przyszłych najemców w kosztach budowy wynosi 30%. Nieobowiązkowa możliwość wykupu nastąpi po 15 latach.

? Ścieżka dojścia do własności jest prosta ? mówi Prezes Sim Nysa, Adam Kozłowski. ? Wpłacamy 30% wkładu, który stanowić będzie partycypację w kosztach budowy. Miesięczny koszt spłaty kredytu zawarty w czynszu będzie wynosić 11 zł za m2 , a sam czynsz 16,65 zł za m2. Po 15 latach lokator będzie mieć możliwość wykupu mieszkania.

Dla przyszłych najemców w naborze, który przeprowadzi Gmina Nysa będzie obowiązywać m.in. kryterium dochodowe. Nie można również posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Nysie.

? Zachęcamy do udziału w naborze wniosków o zawarcie umowy najmu ? mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. ? Nabór przeprowadzi Gmina Nysa, a wymagane dokumenty będzie można składać w terminie od 30 stycznia br. do 13 lutego br.

Rusza nabór wniosków na mieszkania przy Kramarskiej

Przy ul. Kramarskiej łącznie do użytku lokatorów zostanie oddanych 61 mieszkań, w tym 18-mieszkań trzypokojowych. Lokale będą wykończone i wyposażone m.in. w kabinę prysznicową, baterie łazienkowe, czy też płytę indukcyjną. Do każdego będzie przypisane miejsce w garażu podziemnym.

Zasady określające przeprowadzanie naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym dodatkowe kryteria pierwszeństwa, zasady przeprowadzania oceny punktowej oraz maksymalnej wysokości dochodu dla lokali mieszkalnych budowanych, zawarte są w załączonej uchwale NR LXVI/981/22 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 30 listopada 2022 roku.

Najemcami lokali mieszkalnych przy ul. Kramarskiej w Nysie mogą być osoby, które spełniają kryterium dochodowe, których średni dochód gospodarstwa domowego w 2022 r. nie przekroczył:

  • 4 689,70 zł w jednoosobowym gospodarstwie domowym
  • 6 565,58 zł w dwuosobowym gospodarstwie domowym
  • 9 066,76 zł w trzyosobowym gospodarstwie domowym
  • 10 629,99 zł w czteroosobowym gospodarstwie domowym
  • 12 818,52 zł w pięcioosobowym gospodarstwie domowym
  • 15 007,05 zł w sześcioosobowym gospodarstwie domowym

Gmina przewiduje także stworzenie najemcom możliwości skorzystania z dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat w ramach programu Mieszkanie na Start.Rusza nabór wniosków na mieszkania przy KramarskiejSzczegółowych informacji w sprawie naboru udziela Wydział Rozwoju Polityki Społecznej (pok. 125) ? tel. 77 40 80 565.

Gwarantem realizacji inwestycji jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Gmina Nysa.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2023 14:46
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech