Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

„Perły Powiatu Nyskiego” rozdane!

Najzdolniejsi uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. Nagroda jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym osiągnęli wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu...

W tym roku, grono „Pereł Powiatu Nyskiego” powiększyło się o pięciu kolejnych wspaniałych uczniów, którym odznaczenia wręczył Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski.

„PerBy Powiatu Nyskiego” rozdane!

Do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączyli (kolejność alfabetyczna):

Julian Ludwig uczeń klasy IV TR w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie,za zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie młotem, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w rzucie młotem, rekordzista województwa w rzucie młotem w kategorii juniorów, stypendysta Prezesa Rady Ministrów.

Szymon Miłkowski tegoroczny absolwent kl. IVTI w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie najwyższej spośród wszystkich maturzystów w szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski w roku szkolnym 2021/22 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

Aleksandra Strąk tegoroczna absolwentka klasy III mat – geogr. I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, za uzyskanie łącznie ze wszystkich zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów najwyższej liczby punktów spośród maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Nyski oraz zdobycie tytułu finalistki etapu centralnego XXXVI Olimpiady Ekologicznej, uczestniczka etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej.

Maciej Ulman tegoroczny absolwent kasy III JG w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie najwyższej spośród wszystkich maturzystów w szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski w roku szkolnym 2021/22 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

Jakub Zachara uczeń klasy kl. II mat – info. I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, zdobycie 6 miejsca w finale Mistrzostw Europy w biegu na dystansie 110 m przez płotki, zajęcie 1 miejsca w biegu na 300 m przez płotki w Mistrzostwach Polski U16, oraz 1 miejsca w Mistrzostwach Polski w biegu na 110 m przez płotki, 1 miejsca w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich w biegu na 110 m przez płotki, 1 miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Licealiada Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne, członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegu przez płotki na dystansie 110 m i 400 m.

Ponadto starosta nyski wyróżnił uczniów, którzy byli nominowani do "Pereł Powiatu Nyskiego".

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie edukacyjnej i naukowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech