Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 24 listopad 2022 16:04

Będzie druga linia MZK do Castoramy

Gmina Nysa pozyskała blisko 5 milionów złotych na rozwój usług miejskiego przewoźnika. Pozwoli to na wydłużenie niektórych kursów. W przyszłości Gmina chce także zakupić kolejne autobusy niskoemisyjne...

Nasze województwo w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych otrzymało ponad 27 milionów złotych, m.in. na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Skorzystają na tym 24 gminy, w tym gminy Nysa, Głuchołazy i Otmuchów, a także Powiat Nyski.

Trzech organizatorów publicznego transportu zbiorowego dopłatę otrzyma po raz pierwszy. W tym gronie jest gmina Nysa, która poprzez MZK zamierza wydłużyć linie, a także ustawić nowe przystanki. Autobus gminny będzie dojeżdżał m.in. do Hanuszowa. Do tej pory było to jedyne sołectwo, do którego nie kursowała regularna linia. ? Umowę podpisaliśmy z Wojewodą Opolskim ? mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. ? Bardzo dziękuję Prezesowi MZK Piotrowi Janczarowi za ogromną dbałość o rozwój naszej komunalnej spółki.

Bdzie druga linia MZK do Castoramy

Dodatkowa linia będzie dojeżdżać też do przystanku obok Castoramy. Zanim to jednak nastąpi, zgodę musi dać Rada Miejska w Nysie. Najbliższa sesja już w przyszłą środę. Obrady można śledzić na żywo przez Internet.

Dofinansowanie ze środków publicznych pozwoli spółce m.in. na pokrycie części strat związanych z droższym paliwem.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 listopad 2022 19:43
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech