Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 07 listopad 2022 13:00

Współpraca CKZiU Nysa z Zakładem Mega

W dniu 28 października w Izbie Tradycji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Szkołą a Mega Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o...

Umowa podpisana przez pana Dyrektora Henryka Mamalę oraz pana Prezesa Piotra Krechowieckiego ma na celu podjęcie wspólnych działań w kierunku stwarzania przestrzeni do rozwoju zawodowego dla osób zainteresowanych kształceniem w kierunkach: technik mechanik, ślusarz, spawacz, specjalista ds. spawalnictwa. Zdobywaniem przez uczniów wiedzy podczas odbywania zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

WspóBpraca CKZiU Nysa z ZakBadem Mega

Umowa zawiera również ważne punkty dotyczące wsparcia przez Spółkę realizacji strategii współpracy biznes - edukacja w ramach promowania kształcenia zawodowego, w tym w szczególności poprzez stworzenie klasy patronackiej w zawodzie: ślusarz, operator obrabiarek skrawających w roku szkolnym 2022/2023, gdzie Spółka dodatkowo wystąpi w roli fundatora stypendium na zasadach odrębnego regulaminu, obejmie patronat nad utworzoną klasą i umożliwi odbycie praktyk w Spółce.

W ramach współpracy Spółka przekazała na warsztaty szkolne CKZ komplet imadeł stołowych oraz przyrządy miernicze do zajęć w pracowni metrologii. Warsztaty otrzymały również wsparcie w zakresie materiałów do pracowni obrabiarek skrawających oraz do ćwiczeń na spawalniach.

Za realizację umowy w CKZiU Nysa odpowiada wicedyrektor Adam Litwin, a w Spółce pani HR Biznes Partner Dominika Krupiak.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech