Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 31 październik 2022 14:19

Nysa najlepsza w województwie!

W rankingu miast powiatowych, które NAJWIĘCEJ INWESTUJĄ, NYSA jest niekwestionowanym liderem w całym województwie. Śląski Rzym jest na 16 miejscu (wśród blisko 300 miast) w Polsce!

Ranking opublikowało najbardziej opiniotwórcze czasopismo o samorządzie terytorialnym ?Wspólnota?. Ranking dotyczy lat 2019-2021. W tym czasie m.in. wyremontowano główne ulice miasta, popularne skwery, a także odrestaurowano Fort Prusy. Powstało osiedle rodzinne na Franciszkańskiej, kolejny żłobek, a także niezwykle chętnie uczęszczana ścieżka przez tzw. Suchą Fosę.

Nysa mimo trudnej sytuacji gospodarczej, nie zwalnia z inwestycjami. Końca dobiega m.in. budowa Centrum Przesiadkowego. Nasze miasto jest także dobrze postrzegane przez prywatnych inwestorów, którzy coraz chętniej lokują u nas swoje firmy. Przykładem jest choćby firma Umicore czy galeria DEKADA. Wkrótce pojawi się m.in. KFC a także szereg popularnych marek na dawnej FSD.

W Śląskim Rzymie trwa też mieszkaniowy boom. W tej materii inwestuje zarówno gmina, jak i prywatni deweloperzy. Jak na drożdżach rośnie najnowocześniejsze osiedle w Nysie, Belweder przy ul. Orzeszkowej. Aż 336 nowych mieszkań powstanie natomiast na działce w pobliżu ul. Orląt Lwowskich.

Nysa najlepsza w województwie!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 październik 2022 23:17
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech