Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 27 październik 2022 09:55

Budżet Obywatelski – wnioski składamy do 31 października

Trwa kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Czas na składanie pomysłów mamy do końca października br.

W Nysie ze środków przeznaczonych do wydatkowania na pomysły samych mieszkańców, jak dotąd udało się zrobić m.in. pumptrack i streetworkout przy ul. Brodzińskiego, siłownie pod chmurką w kilku sołectwach, doposażyć place zabaw, czy też zorganizować kilka wydarzeń sportowo-kulturalnych. W trakcie wykonywania jest boisko do siatkówki plażowej.

Jak to wygląda w Opolu? Mieszkańcy głosowali m.in. za utwardzeniem drogi dojazdowej do ogródków działkowych, remontem alejek spacerowych, czy też montażem aktywnych przejść dla pieszych. Z kolei wrocławianie jak dotąd postawili m.in. na zielony skwer z placem zabaw w jednej z mniejszych dzielnic, budowę tzw. jump parku i zielonych zatok postojowych, parkowego gaju z siłownią, czy też naprawę ścieżek rowerowych. Tu zdecydowanie w kolejnych edycjach dominują projekty ekologiczne. – Pomysłów jest naprawdę dużo, a napisanie wniosku nie zajmuje wiele czasu – mówi Andrzej Babiński z wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Nysie. – Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw. Tym razem na ich realizację w budżecie gminy zostanie zabezpieczonych 750 tys. złotych.

Szczegóły programu i niezbędne załączniki znajdziemy w zakładce Budżet Obywatelski >>> link

Bud|et Obywatelski – wnioski skBadamy do 31 pazdziernika

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecyduje głosowanie mieszkańców. Jest ono zaplanowane w dniach 16-30 grudnia br.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech