Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 18 październik 2022 16:13

Podsumowanie konkursu "Nie hejtuję - motywuję"

Dziś (18.10.) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Nysie Carolinum odbyło się podsumowanie konkursu w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie hejtuję – motywuję” połączone z warsztatami dla młodzieży biorącej udział w konkursie ze szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim...

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, filmy przygotowane przez naszych uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz ogromną wiedzą.

Zwycięzcy konkursu:

  • I miejsce Klasa IV LSP z Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie. Nagroda: wycieczka do Wrocławia lub Krakowa do Teatru na wybraną sztukę o wartości do 7 tys. zł.
  • II miejsce Klasa II A z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego „Medyk" w Nysie. Nagroda: Wyjście do kina na wybrany film dla całej klasy
  • III miejsce Klasa I TG z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. Wyjście na kręgle + 5 x duża pizza

Komisja konkursowa przyznała także trzy następujące wyróżnienia:

  • Klasa III TG Z CKZiU w Nysie - każdy uczeń otrzymał karty podarunkowe na gratisowe muchy lub krawaty ufundowane przez Panią Annę Cieleń – właścicielkę Mody Męskiej XAWER
  • Klasa 3 mg i 2 p z I Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie – zaproszenie na sesję fotograficzną (5 zdjęć) ufundowaną przez Panią Annę Szczepańską – właścicielkę studia fotograficznego „W kadrze – Anna Szczepańska”
  • Klasa I A z Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie – Przejażdżka zabytkowym tramwajem po Wrocławiu wraz ze zwiedzaniem miasta – ufundowana przez Panią Roksanę Cendrowską – Właścicielkę ZUP Nysa.

Podsumowanie konkursu

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nagrody zwycięzcom wręczyli Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski oraz Małgorzata Gruszka prezes Zarządu Nyskiego Klubu Biznesu.

Konkurs miał charakter edukacyjny. Celem konkursu było budowanie świadomości szkodliwości występowania zjawiska hejtu wśród społeczeństwa, w szczególności młodzieży, która z racji niedojrzałości emocjonalnej i braku wykształconych mechanizmów obronnych nie radzi sobie z hejtem. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez INTERNET i wirtualne życie w sieci, gdzie często ludziom się wydaje, że są anonimowi i bezkarni hejt jest niestety wszechobecny i jest bardzo niebezpieczny. Hejt może przybierać różne formy i nie ma on nic wspólnego z krytyką, która ma na celu zmianę czyjejś opinii, hejt ma na celu wywołanie negatywnych emocji w adresacie. Powodem nie lubienia adresata hejtu jest najczęściej zazdrość dlatego hejt pojawia się razem z popularnością, urodą albo z sukcesem danej osoby, własne kompleksy czy też niedojrzałość emocjonalna uniemożliwiająca stosowanie krytyki.

Pamiętajmy, słowa mają moc!

Bądźmy dla siebie dobrzy!

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech