Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 07 październik 2022 12:51

„Z małej wsi w wielki świat” - projekt w Niwnicy

5.10.2022 Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy” zorganizowało spotkanie podsumowujące projekt „Z małej wsi w wielki świat”, który był realizowany w sierpniu br.

Projekt był współfinansowany przez Gminę Nysa, Urząd Województwa Opolskiego a partnerem zadania był ZSP w Niwnicy. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła.

Wyjątkowymi gośćmi spotkania byli: Z ca Burmistrza Pan Marek Rymarz, Członek Samorządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka, Dyrektor ZSP Niwnica Pani Beata Szymczakowska, Pani Elżbieta Harhura prezes LGD Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz cały zespół „Niwniczanki”

Prezes Stowarzyszenia Razem dla Niwnicy Joanna Piwowarczyk zaprosiła uczestników spotkania na warsztaty w niwnickim młynie wodnym, gdzie przywitali ich młynarz z młynarzową. Dzieci miały prawdziwą lekcje historii, rozpoznając gatunki zbóż, mieląc zboże  oraz oglądając film o  historii niwnickich młynów wodnych. Młynarzowa upiekła też pyszne podpłomyki , które są produktem lokalnym stowarzyszenia i serwowała je wraz z dżemem truskawkowym.

Następnie na sali wiejskiej odbyła się relacja oraz prezentacja filmu z realizacji projektu, który polegał na udziale zespołu tanecznego „Niwniczanki” w Festiwalu Folklorystycznym w Montenegro. Zespół odniósł tam ogromny sukces zajmując  1. miejsce stając w konkury z innymi 12 zespołami min.  z Serbii, Białorusi, Mołdawii, Czarnogóry.

Zaproszeni goście otrzymali podziękowania a uczestnicy projektu dyplomy wraz z medalami.

„Z maBej wsi w wielki [wiat”

„Z maBej wsi w wielki [wiat”

Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Razem dla Niwnicy

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech