Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 29 wrzesień 2022 13:45

Targ bułgarski w nowym miejscu

Od 1 października tzw. targowisko bułgarskie zmienia swoją lokalizację. Kupcy przenoszą się na działkę na ul. Krasińskiego,w pobliżu Castoramy (wjazd od Dywanopolu).

Do końca września targ bułgarski będzie funkcjonował na płycie bocznej stadionu Stali. Od 1 października kupcy będą mieć nowe miejsce handlu.

? Jak już wspominaliśmy, ten targ był targiem tymczasowym. Daliśmy sobie czas, by znaleźć odpowiednią lokalizację. Kupcy przenoszą się na prywatną działkę. Doszli do porozumienia z właścicielem tego terenu i jemu będą płacić za rezerwację i wynajem. My nadal będziemy pobierać opłatę targową w wysokości 2,50 zł za m2 ? mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

? Chciałbym podziękować kupcom, że wszystko odbyło się w tak przyjaznej atmosferze. Handlujący sami znaleźli nowe miejsce ? dodaje Wyczałkowski.

Przenosiny kupców są związane z planowaną inwestycją jaka czeka stadion przy ul. Kraszewskiego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przejmie od Gminy Nysa teren Stadionu Miejskiego. Powstaną tutaj nowe obiekty na potrzeby kształcenia studentów uczelni.Planowana jest budowa nowego obiektu dydaktycznego, w którym oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych umieszczone będą pracownie i laboratoria dla kierunków prowadzonych przez Wydział Nauk Technicznych. Powstaną też nowoczesny stadion lekkoatletyczny oraz boiska wielofunkcyjne.

Targ buBgarski w nowym miejscu

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 wrzesień 2022 21:39
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech