Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 22 wrzesień 2022 09:42

22 września darmowy przejazd autobusami MZK

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Przypominamy, że z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniu dzisiejszym autobusy MZK Nysa będą przewozić pasażerów na wszystkich liniach bezpłatnie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Nysa oraz gminy Otmuchów do pozostawienia swoich samochodów w domu i skorzystania z transportu publicznego.

Jest to ostatni akcent kampanii trwającej od 16 września. Tegoroczny temat przewodni Europejskiego Tygodnia Mobilności to „Lepsze połączenia” (hasło przewodnie: „Przesiadaj się i jedź!), co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca. Głównym celem kampanii  jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji zbiorowej np. pociągu czy innych alternatywnych form transportu.

Celem projektu jest również informowanie o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego, a także uświadomienie korzyści wynikających z korzystania z   transportu zrównoważonego.

22 wrze[nia darmowy przejazd autobusami MZK

Zagadnienia związane z mobilnością mieszkańców to jedno z najważniejszych wyzwań, które stoją przed samorządami. Zachęcamy do odwiedzania strony: www.mobilityweek.eu

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech