Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 21 wrzesień 2022 09:56

Sprzątanie Świata – WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Gmina Nysa przystąpiła do 29. Akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”. Partnerem akcji zostało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o.

Wydarzenie odbyło się w piątek 16 września 2022 r. na terenie Regionalnego Centrum Przetwarzania Odpadów w Domaszkowicach i zostało skierowane do uczniów klas 7 szkół podstawowych z terenu gminy Nysa. Celem akcji było poszerzenie wiedzy uczestników na temat obiegu odpadów poprzez zapoznanie ich z poszczególnymi etapami przetwarzania odpadów oraz utrwalenie zasad segregacji odpadów.

W akcji wzięło udział około 300 osób.

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, w tym roku przypada on na okres 16-18 września.

Jak ograniczyć ilość odpadów?

– zakupy z własną torbą i opakowaniami
– wybór produktów bez plastiku
– rezygnacja z jednorazowych kubków, talerzyków, sztućców, opakowań itp
– segregacja odpadów

Warto się zastanowić, jak postępować, żeby odpadów powstawało jak najmniej, dzięki czemu nasze otoczenie będzie bardziej czyste, a my zaoszczędzimy na opłatach.

Sprztanie Zwiata – WSZYSTKIE ZMIECI S NASZE

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech