Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 22 sierpień 2022 11:17

Bardzo udane Dni Słonecznika w Kępnicy

W ubiegłą sobotę w sołectwie Kępnica odbyły się tradycyjne Dni Słonecznika. Wszyscy zaklinali pogodę, by deszcz nie przeszkodził w realizacji bogatego i ciekawego programu. I mimo, że ostatecznie pod koniec imprezy opady jednak się pojawiły, nikomu nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie.

W sobotę w Kępnicy można było dobrze zjeść, potańczyć, a to wszystko w świetnej atmosferze, o którą zadbali bardzo gościnni gospodarze. Miejscowe gospodynie serwowały pyszne dania, jak choćby pierogi. Nie zabrakło także przekąsek na słodko czy różnorakich napojów i popcornu. Ponadto przygotowano atrakcje dla najmłodszych. Były m.in. dmuchańce i trampoliny.

A kalorie można było spalić tańcząc w rytm popularnych piosenek. Przed występami muzycznymi i tanecznymi odbyło się oficjalne przekazanie chleba na ręce Sekretarza Miasta Piotra Bobaka. W wydarzeniu uczestniczył także Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka. Zgromadzonych gości powitał gospodarz imprezy, sołtys Kępnicy Sebastian Jankowicz, który zadbał o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Po krótkiej części oficjalnej, przyszedł czas na bogaty program artystyczny. Nim jednak sceną zawładnęły gwiazdy disco polo, wszystkich swoją emocjonalną muzyką rozgrzali goście z Kościeliska koło Zakopanego, Góral-Team, prezentując nie tylko góralski, ale także m.in. bałkański folklor. Nieco orientalnej nuty wprowadziły z kolei panie z zespołu Nashita Bellydance Group działającego przy Nyskim Domu Kultury. Taniec brzucha mocno przypadł do gustu zgromadzonej publiczności.

Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy

Clou wydarzenia były oczywiście wieczorne koncerty. Wszystko rozpoczął zespół Exaited znany z takich przebojów jak „Dziś ci to powiem”, „Tylko ciebie”, „Daj, daj, daj”, „Pokochaj mnie jeszcze raz”, „Nie unikaj”. Następnie o oprawę muzyczną zadbał duet Magness, wykonujący covery popularnych hitów. Tu przekrój był ogromny – od disco polo po latynoskie przeboje.

Wieczorem zaczęło padać, ale bynajmniej nie ostudziło to nikomu ochoty na zabawę. Deszcz deszczem, ale gdy na scenę wychodzą Piękni i Młodzi, nogi same rwą się do tańca. Tłum gęstniał praktycznie z każdą minutą, a już pierwsze dźwięki wprawiły publiczność w ekstazę. Usłyszeliśmy m.in. wielki przebój grupy „Kocham się w tobie”, który osiągnął wynik ponad 67 mln wyświetleń na YouTube.

Potem zobaczyliśmy efektowny pokaz fajerwerków, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. O oprawę muzyczną ponownie zadbał zespół Magness. Dodajmy, że w trakcie wydarzenia można było kupować cegiełki, z których dochód został przekazany na odbudowę przykościelnego muru. Kto nabył cegiełkę, mógł wziąć udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.

Impreza została sfinansowana z Budżetu Marszałkowskiego oraz budżetu Gminy Nysa.

Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy

Bardzo udane Dni SBonecznika w Kpnicy

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech