Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 22 sierpień 2022 09:37

Nowy plac zabaw, siłownia zewnętrzna i strefa workout w Suchej Fosie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Już wkrótce spacery przez tzw. Suchą Fosę przy ul. Orląt Lwowskich staną się jeszcze przyjemniejsze. Wzdłuż popularnej ścieżki pojawią się kolejne atrakcje. Będzie nowy plac zabaw, siłownia zewnętrzna i strefa workout.

– Przypomnę, że dwa lata temu zrewitalizowano tzw. Suchą Fosę przy ul. Orląt Lwowskich w Nysie. Na tym terenie powstała atrakcyjna ścieżka dydaktyczna o długości ok. 2 km. Ten krótki szlak spacerowy wije się malowniczo między murami dawnych fortyfikacji. Jest to miejsce gdzie z wielką ochotą spacerują mieszkańcy Nysy ale również osoby odwiedzające nasze miasto – mówi Piotr Bobak, Sekretarz Miasta Nysa.

– Dlatego też ten piękny zakątek zostanie wzbogacony o nową infrastrukturę sportowo – rekreacyjną. Już niedługo powstaną tutaj: plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz strefa workoutu – dodaje Bobak.

Prace potrwają do końca września. Wartość inwestycji to ponad 1 mln zł. Gmina Nysa na realizację tego zadania pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Nowy plac zabaw, siBownia zewntrzna i strefa workout w Suchej Fosie

Nowy plac zabaw, siBownia zewntrzna i strefa workout w Suchej Fosie Nowy plac zabaw, siBownia zewntrzna i strefa workout w Suchej Fosie Nowy plac zabaw, siBownia zewntrzna i strefa workout w Suchej Fosie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech