Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 03 sierpień 2022 15:49

Działania na rzecz ofiar przemocy

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na działania na rzecz ofiar przemocy w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2022r....

DziaBania na rzecz ofiar przemocy

 Program „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” jest współfinansowany ze środków Powiatu Nyskiego.

W projekcie „Powstrzymać Przemoc” osoby zagrożone oraz doświadczające przemocy domowej będą mogły skorzystać z szeregu działań pomocowych, w tym:

  • pomocy psychologicznej,
  • pomocy terapeutycznej,
  • poradnictwa prawnego, socjalnego, rodzinnego,
  • zajęć grupy wsparcia,
  • udziału w treningu umiejętności społecznych.

W ramach projektu zamierzamy zorganizować szkolenie podnoszące kompetencje osób z terenu powiatu nyskiego, które zawodowo zajmują sie przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, jak również opracować powiatową diagnozę dotyczącą zjawiska przemocy.

Więcej informacji na stronie PCPR w Nysie https://pcprnysa.pl/n,powstrzymac-przemoc

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech