Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 25 lipiec 2022 15:07

W piątek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W najbliższy piątek (29.07) zapraszamy wszystkich chętnych na spacer z przewodnikami po nyskich fortyfikacjach. Wydarzenie wpisuje się w XXII Dni Twierdzy Nysa. Udział jest bezpłatny.

Około 4-godzinny spacer rozpocznie się na Bastionie św. Jadwigi. Doświadczeni nyscy przewodnicy z Informacji Turystycznej i PTTK Tryton oprowadzą nas po najważniejszych obiektach fortecznych w mieście. Będzie sporo niespodzianek, w tym zwiedzanie podziemi fortów i muzeum militariów. – Start wycieczki po szlaku fortecznym o godzinie 10.00. – mówi Marcin Nowak z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Nysie. – Dzień później przed samą wielką bitwą o Nysę, w czasie pikniku fortecznego poznamy też zakamarki Fortu II. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania.

Wcześniej, bo około godziny 15 wojska zobaczymy w suchej fosie w czasie manewrów wojskowych. Na same bitwy w Głębinowie i  na Forcie II dojedziemy za darmo autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie. Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów można pobrać klikając tutaj.

Z kolei 31 lipca, również w ramach DTW Klub Turystyki Popularnej Szarotka zaprasza na spacery kajakowe w Parku Miejskim. Zbiórka przy Forcie Wodnym.

 W pitek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

W pitek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

W pitek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa W pitek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech