Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 22 lipiec 2022 12:18

Konkurs "Moja społeczność wobec uchodźców"

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Państwowej Akademii Nauk serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki pt. ?Moja społeczność wobec uchodźców?. Konkurs jest przeznaczony dla osób mieszkających na wsi lub w miejscowościach do 20 tys.

Jeśli mieszkasz na wsi, a obecność uchodźców wpłynęła na życie Twoje i Twoich sąsiadów, to jest konkurs dla Ciebie. Jak zmieniło się Twoje życie osobiste i zawodowe? Czy Ty lub Twoi bliscy jesteście osobiście zaangażowani w działania na rzecz uchodźców? Na czym te działania polegają? A co zmieniło się w Twoim najbliższym otoczeniu i jak zmieniła się wieś/miejscowość? Jak zareagowały urzędy, szkoła czy firmy i organizacje pozarządowe? Jakie masz nadzieje, obawy albo oczekiwania wobec uchodźców i co sądzą Twoi sąsiedzi?

Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj z perspektywy Twojej i Twojej społeczności, co zmieniło się na skutek pojawienia się uchodźców. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub podobną objętość wpisów na blogu.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.

Przewidywane są następujące nagrody za najlepsze prace:

  • I nagroda ? 3500 zł
  • II nagroda ? 2000 zł
  • III nagroda ? 1500 zł
  • Trzy wyróżnienia ? po 1000 zł

Moja spoBeczno[ wobec uchodzców

Komplet dokumentów prześlij do 30 września 2022 r.

  • Mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowana)
  • Pocztą tradycyjną:

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

Sekretariat Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa

Organizatorzy konkursu stawiają na szczerości, dlatego wszystkim zainteresowanym gwarantują anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.irwirpan.waw.pl/858/wydarzenia/konkurs-na-pamietniki.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 22 lipiec 2022 13:24
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech