Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 24 maj 2022 12:41

Makijaż we fryzjerstwie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W bieżącym roku szkolnym uczniowie kształcący się w zawodzie technika usług fryzjerskich wzięli udział w innowacji pedagogicznej pt. „Makijaż okazjonalny”. ...

 Zajęcia innowacyjne odbywały się w ramach przedmiotu podstawy fryzjerstwa oraz procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur. Uczniowie klasy 2 TF5 zdobyli dodatkowe umiejętności z zakresu podstaw wykonywania makijażu okazjonalnego, doboru właściwych akcesoriów i kosmetyków zgodnie z okazją. Musieli wykazać się przede wszystkim kreatywnością, wrażliwością estetyczną i wyobraźnią oraz umiejętnością współpracy. Uczniowie prezentowali podczas zajęć przygotowane w grupach prezentacje z zakresu kosmetyków kolorowych, technik ich stosowania oraz wybranych makijaży. Wykonali także plakaty o tematyce makijażu studniówkowego, karnawałowego, koktajlowego i ślubnego, które zostały zaprezentowane podczas warsztatów w auli i na wystawie w holu szkoły.

Makija| we fryzjerstwieUczniowie klas fryzjerskich wzięli udział w warsztatach pt. „Stylizacja konkursowa- makijaż, fryzura, strój” prowadzonych z zakresu makijażu przez Gabrielę Jędrochę, makijażystkę z pasji, natomiast z zakresu fryzury i stroju konkursowego przez Amelię Paterak, tegoroczną laureatkę wyróżnienia w VII Ogólnopolskim Konkursie „Młody mistrz fryzjerstwa”. W takcie warsztatów uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami i doświadczeniami z zakresu fryzjerstwa i kosmetologii, a cennych wskazówek dotyczących przygotowań i samego udziału w ogólnopolskim konkursie fryzjerskim mogli wysłuchać w czasie prezentacji przygotowanej przez Amelię Paterak.

W dzisiejszych czasach zawód fryzjera wiąże się nie tylko z wykwalifikowanym rzemieślnikiem, wykonawcą fryzury, ale również kreatorem wizerunku, często wizażystą. 

Wnioskiem płynącym z warsztatów jest niewątpliwa konieczność połączenia branży fryzjerskiej i kosmetycznej, które wzajemnie się zazębiają i są tym samym sektorem gospodarki. W naszym mieście jest wiele możliwości rozwoju z zakresu kosmetologii, w tym podjęcie takiego kierunku studiów na PWSZ w Nysie, do którego zachęcamy szczególnie absolwentów technikum usług fryzjerskich.

Angelika Bartoszek-Koza

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech