Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 24 maj 2022 10:15

Dumni ze strażaków

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Wczoraj na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka.

W uroczystościach brali udział m.in. poseł na Sejm RP Violetta Porowska, poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Sekretarz Miasta Piotr Bobak.

–  Świętowała PSP, ale cieszę się, że współpraca dobrze układa się również z druhami z OSP – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. – Wszystkim strażakom życzę tyle samo powrotów, co wyjazdów na interwencję.

Dumni ze stra|aków

Uroczystość odbyła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, Violetty Porowskiej poseł na Sejm RP, Katarzyny Czochary poseł na Sejm RP, przedstawicieli wielu instytucji oraz współpracujących ze Strażą Pożarną innych służb mundurowych.

Okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości, zawierały życzenia z okazji Dnia Strażaka oraz podziękowania za odpowiedzialną służbę i działalność społeczną na rzecz mieszkańców oraz powiatu nyskiego.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było wręczanie odznaczeń, awansów i wyróżnień. Nagrody za wzorową służbę dla najlepszych strażaków wręczył Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, który dziękował strażakom za trudną, odpowiedzialną i szlachetną służbę oraz zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia.

Nagrodę z rąk starosty otrzymał KP PSP w Nysie - bryg. mgr inż. Paweł Gotkowski oraz mł. bryg. mgr inż. Marcin Skalny. Pozostali nagrodzeni strażacy to: mgr Agata Król, mł. asp. mgr inż. Dawid Lisowski, asp. Wojciech Szewczyk, mł. ogn. Jacek Orzechowski, mł. asp. Krzysztof Tabaszewski, mł. asp. Gabriel Węgrzyn, mł. ogn. Grzegorz Chudoba, mł. asp. Łukasz Kasprzyk.

Dumni ze stra|aków

Dumni ze stra|aków Dumni ze stra|aków    Dumni ze stra|aków

Obchody Dnia Stra|aka

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech