Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 13 maj 2022 12:25

Do wygrania 2.500 złotych

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Przypominamy o trwającym konkursie na najlepszy szyld i najciekawiej zaaranżowaną witrynę sklepową. To pierwsza edycja konkursu adresowanego do nyskich przedsiębiorców, a jego głównym celem jest podniesienie jakości estetycznej przestrzeni publicznej.

Gmina kilka lat temu wprowadziła tzw. uchwałę krajobrazową, która miała za zadanie walkę z chaosem informacyjnym. Teraz gmina chce nagrodzić firmy, które wykonały najlepsze okna wystawowe, przy czym nominowanych do nagrody mogą zgłaszać także mieszkańcy. Gmina na propozycje czeka do 30 czerwca br. Rozstrzygnięcie nastąpi w Światowy Dzień Architektury, przypadający na pierwszy poniedziałek października. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma atrakcyjną nagrodę finansową. Jury będzie doceniać kreatywność przedsiębiorców. Oczywiście szyldy i okna wystawowe powinny wpisywać w się obowiązujący Kodeks Krajobrazowy – mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz. – Serdecznie zachęcamy do udziału.

Konkurs podobnie jak Perły Nysy będzie organizowany co dwa lata.

Do wygrania 2.500 zBotychSzczegóły w uchwale Rady Miejskiej w Nysie – link 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech