Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 06 maj 2022 10:28

Ciekawe wyzwanie dla uczniów ZST w Nysie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W czwartek, 5 maja, rozstrzygnięty został konkurs „INNE ŻYCIE SYMBOLI CHEMICZNYCH”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej z hasłem o tematyce chemicznej. Hasło miało być podparte grafiką/rysunkiem/ikoną ściśle związaną z założonym sloganem. Warunkiem koniecznym konkursu było wykorzystanie symboli pierwiastków chemicznych do napisania liter hasła...

Przy ocenie prac uwzględniono pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie. Spośród 22 prac wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Natalia Gąsiorek klasa 2 TF5;

II miejsce ex aequo – Emilia Dąbrowska klasa 3 KB5 oraz Natalia Gibas klasa 3 KB5;

III miejsce ex aequo – Balbina Pełdiak klasa 2 TF5 oraz Natalia Przybyłowska klasa 3 KB5.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Magdaleny Wilk klasa 2 TF5, Jakub Zienkiewicz klasa 1 KB5 oraz Kacper Konefał klasa 1 KB5.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i uzdolnieniami plastycznymi. Były też ciekawe hasła np. „Gdy upuścisz kwas, uciekam w las” czy „Chemia zawsze będzie na Ziemi”, a także hasła anglojęzyczne „Świadomie w chemii”. Konkurs kierowany był do uczniów klas Technikum nr 4 i BSI nr 3 przy ZST w Nysie.

Ciekawe wyzwanie dla uczniów ZST w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech