Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 05 maj 2022 10:58

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością

5 maja ustanowiono europejskie święto, pt. Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. Celem tego święta jest pokazanie sprzeciwu wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w życiu codziennym, pracy i w urzędach. Tego dnia nawet w najdalszych zakątkach naszego kontynentu manifestowane są tolerancja i równouprawnienie osób z niepełnosprawnościami...

DzieD Walki z Dyskryminacj Osób z NiepeBnosprawno[ci5 maja również powstało święto pt. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, aby pokazać solidarność z osobami z zaburzeniami intelektualnymi, a także uświadamiać społeczeństwo o potrzebach tych osób oraz problemach, z jakimi przychodzi im się zmierzyć we współczesnym świecie. Co roku z tej okazji odbywały się marsze, sympozja i panele dyskusyjne, jednak w trosce o bezpieczeństwo w czasie pandemii, zrezygnowano z tradycyjnej formy na rzecz pokazania solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunami w sieci, za pośrednictwem portali społecznościowych oraz różnych platform internetowych.

W związku z tym we współpracy z PFRON opolski oddział ZUS przygotował możliwość telefonicznego kontaktu z naszymi specjalistami w zakresie porad merytorycznych.

Od 4 do 6 maja 2022 r., w godz. 10:00 - 12:00, zainteresowane osoby będą mogły zadzwonić pod wskazany numer telefonu - szczegóły w załączonym plakacie.

DzieD Walki z Dyskryminacj Osób z NiepeBnosprawno[ci

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2022 22:57
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech