Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 27 kwiecień 2022 12:49

Już w maju startuje II Rajd Nyski

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Rajd odbędzie się w Nysie i okolicach w dniach 7-8 maja. Będzie drugą rundą Tarmac Masters oraz drugą rundą Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego.

To powrót do zawodowego ścigania w Nysie po 18 latach przerwy. – Rajd ma rekomendację Polskiego Związku Motorowego i myślę, że będzie tu wracał co roku w coraz wyższej randze – mówi Wojciech Kluk, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Opolu.

Kierowca rajdowy z Nysy Artur Sękowski podkreśla, że trasy wokół Nysy należą do jednych z najbardziej widowiskowych w tej części Polski. Już dziś zapraszamy do kibicowania.

Na starcie zawodów stanie blisko 120 załóg rajdowych z całego kraju, które będą walczyć o punkty w sezonie 2022. Rajd rozpocznie się 7 maja o godz. 18:00 startem honorowym z dziedzińca Dworu Biskupiego w Nysie.

O godzinie 18:30 rozpocznie się rywalizacja sportowa, podczas odcinka pokazowego na terenie byłej fabryki FSD w Nysie. W niedzielę rywalizacja sportowa przeniesie się na odcinki specjalne w okolicach Nysy.

Meta rajdu i wręczenie nagród nastąpi 8 maja o godz. 17.00 na dziedzińcu Dworu Biskupiego.

Ju| w maju startuje II Rajd Nyski

na zdj. od lewej Pilot Rajdowy Maciej Krzysik, Kierowca Rajdowy Artur Sękowski, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Prezes Automaster Klub i Dyrektor Rajdu Michał Czapko, Organizator cyklu Tarmac Masters Marcin Jankiewicz, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Opolu Wojciech Kluk

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech