Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 27 kwiecień 2022 09:23

Złóż wniosek o 500+ do końca kwietnia, a zachowasz ciągłość świadczenia

Rodzicu, pamiętaj, że aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”, musisz złożyć nowy wniosek na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli zrobisz to do końca kwietnia br., zachowasz ciągłość wypłaty 500+.

Nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+” rozpocznie się 1 czerwca br. i będzie obowiązywał do 31 maja 2023 r. Aby dalej otrzymywać świadczenie, konieczne jest złożenie nowego wniosku.

ZBó| wniosek o 500+ do koDca kwietnia, a zachowasz cigBo[ wypBaty [wiadczenia

Jak to zrobić?

To bardzo proste. W tym roku wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+” złożymy wyłącznie online, ale zapewniam, że to niezwykle praktyczne i szybkie rozwiązanie. Rodzice mogą w tym celu skorzystać z portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak zachować ciągłość wypłaty 500+?

Tylko złożenie wniosku do końca kwietnia br. gwarantuje zachowanie ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego. – Większość rodziców już złożyła nowe wnioski. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcam, by nie zwlekali – apeluje minister rodziny Marlena Maląg.

Rodzice złożyli wnioski na blisko 5,2 mln dzieci

Nabór wniosków na okres świadczeniowy obowiązujący od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. rozpoczął się 1 lutego br. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 3,2 mln wniosków obejmujących blisko 5,2 mln dzieci.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech