Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nowe nasadzenia zieleni w Rynku

Powoli dobiega remont Rynku, więc coraz lepiej widać już, jak będzie wyglądać serce miasta po zakończeniu prac. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Ostatnio pojawiły się m.in. nowe nasadzenia.

W ramach inwestycji powstaną nowe miejsca parkingowe. Co ciekawe, część nowych chodników będzie podświetlona. Przy Domu Wagi Miejskiej zostanie zainstalowana fontanna.

– Dzięki tym pracom zyskamy bezpieczną, estetyczną, pełną zieleni i atrakcyjną dla mieszkańców i turystów przestrzeń. Wreszcie będziemy mieli reprezentacyjne serce miasta, otwarte na organizację wielu wydarzeń, kiermaszów i jarmarków. Bardzo ważne jest także to, że nasz rynek będzie bardzo zielony i mocno zadrzewiony. Do czasu przed remontem na Rynku rosło około 10 drzew. Po remoncie ich liczba sięgnie blisko 50 – podkreśla Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

– Wreszcie po wielu latach nyski rynek znowu stanie się jedną z wizytówek miasta i miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców – dodaje włodarz miasta.

Remont rynku ma zakończyć się najpóźniej do końca wakacji.

Nowe nasadzenia w Rynku

Nowe nasadzenia w Rynku

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech