Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 25 kwiecień 2022 12:04

Ruszyła pierwsza miejska biblioteka plenerowa!

Dziś oficjalnie otwarto pierwszą w Nysie bibliotekę plenerową. Instalacja stanęła na Placu Paderewskiego. Zachęcamy do korzystania!

Podczas otwarcia Burmistrz Nysy namawiał młodzież do czytania i poszerzania swoich horyzontów. Nie zabrakło też części artystycznej.

Wiersze czytali Maja Widzyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, nyska poetka Małgorzata Bobak-Końcowa, wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz oraz Magdalena Dudek z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki. Usłyszeliśmy m.in. utwory ?Chory Kotek? Stanisława Jachowicza i ?Stefek Burczymucha? Marii Konopnickiej.

Biblioteka plenerowa działa na zasadach ?weź książkę ? zostaw książkę?, korzystając z niej można wybrać książkę i wziąć ją do domu czy poczytać sobie na ławce w parku. Po przeczytaniu można (choć nie trzeba) oddać ją dla kolejnej osoby.

? Jako wkład mamy książki i czasopisma od darczyńców ? mówi Anita Klakla, Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie ? Na Placu Paderewskiego znajdziemy pozycje dla każdego i dla dzieci i dla dorosłych. Każdy może podejść i wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Drugie życie książkom zalegającym w domowych biblioteczkach może dać każdy z nas. Zapraszamy do korzystania. To pierwsza tego typu instalacja w Nysie, ale nie ostatnia. Podobna ma stanąć m.in. w Parku Miejskim.

RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!

RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!  RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!RuszyBa pierwsza miejska biblioteka plenerowa!   

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 kwiecień 2022 12:12
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech