Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 12 kwiecień 2022 15:15

„Mój skrzydlaty przyjaciel”

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Gmina Nysa przeprowadziła kampanię edukacyjną pn. „Mój skrzydlaty przyjaciel”. Celem kampanii była praktyczna edukacja dzieci i młodzieży na temat owadów zapylających i ogólnie rozumianej bioróżnorodności.

W tym celu zakupiono, ręcznie wykonane w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nysie, zestawy składające się z karmnika, hotelu dla owadów, budki lęgowej oraz zakupiono mieszanki roślin miododajnych i tablice informacyjne o zapylaniu roślin. Zakupione przedmioty zostały przekazane w charakterze pomocy dydaktycznych do przedszkoli i szkół podstawowych na terenie gminy Nysa.

„Mój skrzydlaty przyjaciel”

Przedszkole nr 1 w Nysie w ramach prowadzonych w placówce zajęć edukacyjnych zamontowało poszczególne elementy otrzymanego zestawu oraz wspólnie z dziećmi posadziło rośliny miododajne, w efekcie czego stworzono przestrzeń przyjazną owadom zapylającym oraz strefę dla ptaków.

Dzięki prowadzonym na terenie Gminy Nysa akcjom edukacyjnym wśród dzieci i młodzieży promowane są właściwe postawy oraz podnoszona świadomość ekologiczna.

„Mój skrzydlaty przyjaciel”

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech