Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 07 kwiecień 2022 16:47

Finał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W dniu 31.03.2022 w hali sportowej w Grodkowie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do finału awansowały zespoły dziewcząt z ZSP w Grodkowie, ZS w Otmuchowie, PLO IXw Opolu i ZSiPO w Nysie. Dwie szkoły ponadpodstawowe reprezentowały Powiat Nyski - ZSiPO w Nysie i ZS w Otmuchowie...

Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym". W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Grodkowa i Opola. Widoczna była ogromna przewaga w umiejętnościach po stronie zespołu ZSP w Grodkowie, który do przerwy prowadził 7: 0 by zakończyć spotkanie wynikiem 15:3. W drugim meczu spotkały się zespoły z Nysy i Otmuchowa, tu również było widać przewagę zespołu z Nysy. Do przerwy ZSiPO w Nysie prowadził 7:2 by ostatecznie wygrać ten mecz 14:7. W trzecim meczu ponownie musiał zagrać zespół z Nysy i zmierzyć się z PLO IX w Opolu. W tym meczu również rysowała się przewaga zespołu z Nysy zarówno w obronie jak i w konstruowaniu akcji w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:2 dla Nysy i całe spotkanie zespół z ZSiPO w Nysie wygrał 11:4. Czwartą odsłoną tego finału był mecz między Grodkowem i Otmuchowem. ZSP w Grodkowie również przeważał w tym meczu prowadząc do przerwy 7:2 i wygrywając całe spotkanie 13:5. W tym momencie stało się jasne. że zespoły z Grodkowa i Nysy będą walczyć o mistrzostwo województwa, a zespoły z Otmuchowa i Opola o III-IV miejsce. Piątym meczem była właśnie rywalizacja zespołów z Opola i Otmuchowa.

FinaB Mistrzostw Województwa SzkóB Ponadpodstawowych w PiBce Rcznej Dziewczt

Mecz był bardzo wyrównany, zespoły odpowiadały bramką na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 4:4. Na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem na tablicy widnieje wynik 9:9 i piłkę ma zespół z Otmuchowa. Traci piłkę w ataku co skrzętnie wykorzystuje zespół z Opola zdobywając 10 bramkę na 15 sekund przed końcem spotkania. Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i brązowy medal mistrzostw województwa w piłce ręcznej zdobywa zespół z PLO IX z Opola a tak niechciane IV miejsce zajmuje zespół z ZS z Otmuchowa. O mistrzostwie województwa miał zadecydować ostatni mecz między zespołami z Nysy i Grodkowa. Pierwsza połowa bardzo zacięta, dziewczęta z dużym respektem i koncentracją grają zarówno w obronie jak i ataku. Pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym 5:5. Na początku drugiej połowy zawodniczka z Nysy dostaje karę 1 minuty, co szybko wykorzystuje zespół z Grodkowa odskakując na 8:5. Rysuje się przewaga dziewcząt z ZSP w Grodkowie. Z końcowym gwizdkiem wynik meczu finałowego brzmi 14: 7 dla dziewcząt z Grodkowa.

Mistrzem Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt zostaje zespół dziewcząt z ZSP w Grodkowie, a Wicemistrzem Województwa zespół dziewcząt z ZSiPO w Nysie.

Gratulujemy wszystkim zespołom uczestniczącym w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt gdyż zostały one wyłonione po rozgrywkach miejskich, powiatowych i półfinałach wojewódzkich.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech