Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 07 kwiecień 2022 10:05

Dzień Sportu z zawodnikami PSG Stal Nysa

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Światowy Dzień Sportu (6 kwietnia) to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.Dzień ten, według założeń Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego...

Światowy Dzień Sportu stwarza możliwość promocji sportu i fizycznej aktywności jako uniwersalnego języka ludzkości i niezawodnego narzędzia w edukacji, promocji zdrowia, wartości wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży, inicjowania zmian społecznych, wychowania dla pokoju i zrównoważonego rozwoju.

DzieD Sportu z zawodnikami PSG Stal Nysa

Z okazji Światowego Dnia Sportu, zawodnicy PSG Stal Nysa przeprowadzili zajęcia wychowania fizycznego z uczennicami nyskiego Rolnika. Siatkarze przykładem własnego życia i własnych doświadczeń, zachęcali młodzież do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Zawodnicy podczas zajęć przeprowadzili rozgrzewkę, pokazując ćwiczenia, które każdego dnia prowadzą graczy Stali Nysa do jeszcze lepszej formy.

Podczas zajęć Damian Nowakowski wicestarosta nyski przekazał na ręce uczennic Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych piłki do codziennych treningów.

Warto podkreślić, Zarząd Powiatuw Nysie przeznaczył od 2019 roku ponad 2 mln zł na sportowe przedsięwzięcia oraz wsparcie młodych sportowców i ich trenerów. Dzięki tym środkom oraz zaangażowaniu wielu pasjonatów sportu działających w różnych stowarzyszeniach mogą odbywać się liczne zawody sportowe, zajęcia sportowe i inne ważne wydarzenia sportowe.

 

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech