Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 04 kwiecień 2022 14:29

Budowa Centrum Przesiadkowego w Nysie

Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, Damian Nowakowski wicestarosta wspólnie z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem oraz Romanem Mnichem naczelnikiem Wydziału Rozwoju Infrastruktury wizytowali plac budowy Centrum Przesiadkowego w Nysie, aby ocenić postęp prowadzonych prac...

Postępy na placu budowy, jednej z większych inwestycji, są coraz bardziej widoczne. Prace jednocześnie przebiegają w środku budynku i na zewnątrz. Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem, a podróżni będą mogli skorzystać z nowego centrum przesiadkowego już w październiku.

Zakres prac przewidziany dla Powiatu obejmuje przebudowę peronów do obsługi autobusów PKS, budowę jezdni manewrowej dla pętli autobusowej, budowę dwóch wiat dla pasażerów o łącznej powierzchni 1 256,00 m2, montaż tablic informacji pasażerskich, instalację kanalizacji deszczowej, a także montaż oznakowania oraz małej architektury. Powstaną również zatoki autobusowe przeznaczone nie tylko dla floty naszego PKS-u, ale też dla przewoźników zewnętrznych i międzynarodowych.

Budowa Centrum Przesiadkowego w Nysie

Realizowana inwestycja gruntownie zmieni wygląd miasta tworząc przyjazną i funkcjonalną przestrzeń miejską. Dodajmy, że za kilka lat Nysa ma być ważnym punktem na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Warto przypomnieć, inwestycję realizują wspólnie Gmina Nysa i Powiat Nyski. Zarówno gmina, jak i powiat otrzymały na ten cel dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Nyski otrzymał kwotę wsparcia w wysokości 4 milionów złotych, natomiast Gmina Nysa uzyskała dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech