Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2022

W dniu 1 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej numer 3 w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 15 uczniów w trzech grupach wiekowych...

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I  grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas I-IV):

  • I – Lena Ogórek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nysie
  • II – Julia Kołodziej – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nysie

II grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas V-VIII):

  • I – Radosław Szuster – Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie
  • II – Maja Patrońska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nysie
  • III –  Grzegorz Gruca – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nysie

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych):

  •  I – Oliwia Bunkowska – Zespół Szkół Technicznych w Nysie
  • II –  Jakub Ryncarz – I Liceum Ogólnokształcące w Nysie
  • III – Katarzyna Bogucka – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie

Turniej Wiedzy Po|arniczej 2022

Turniej Wiedzy Po|arniczej 2022

Jednocześnie informujemy, że powyższe osoby reprezentować będą Gminę Nysa na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 21 kwietnia 2022 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Eliminacje gminne otworzyli Dyrektor SP nr 3 w Nysie – Maria Wiercigroch, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Nysie – Sebastian Jankowicz oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Gminnego ZOSP RP w Nysie – Jan Wróblewski, który także poprowadził cały turniej jako przewodniczący komisji konkursowej. W skład komisji weszli ponadto: Adrian Kołodziej – Biuro Bezpieczeństwa UM Nysa/OSP Przełęk; Danuta Naciasta – Biuro Bezpieczeństwa UM Nysa, Radosław Kwiecień – przedstawiciel szkół, Emilia Kurczak – przedstawiciel szkół.

Eliminacje gminne składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy z zakresu pożarnictwa w którym wyłoniono najlepsze osoby we wszystkich kategoriach. Drugim etapem była dogrywka dla zwycięzców, którzy w teście uzyskali tą samą ilość punktów. W tej części uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na zadane pytania. W etapie tym wyłoniono ostatecznych zwycięzców eliminacji gminnych turnieju. Po zakończonym turnieju odbył się krótki pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantoma, który przeprowadził przedstawiciel jednostki OSP Przełęk. Na koniec odbyło się wręczenie nagród, a organizatorzy jak co roku zagwarantowali nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników turnieju.

Biuro Bezpieczeństwa, Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech