Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Pierwsza wizyta w Nysie nowego burmistrza z partnerskiego miasta Lüdinghausen

W dniach 25-27. 03.2022 r w Nysie gościła 4- osobowa delegacja z partnerskiego miasta Lüdinghausen, na czele której stał niedawno wybrany nowy burmistrz Ansgar Mertens. Towarzyszyli mu: dyrektor Urzędu Miasta Lüdinghausen Matthias Kortendieck, przewodniczący stowarzyszenia niemiecko-polskiego DPG e.V Lüdinghausen Karl-Heinz Kocar oraz dziennikarz „Westfälische Nachrichten” Michael Beer...

Była to pierwsza wizyta burmistrza Mertensa w naszym mieście, podczas której spotkał się z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem. Włodarze miast omówili dalszą współpracę, dyskutowali również o trudnej sytuacji, związanej z wojną na Ukrainie.

Przewodniczący DPG e.V wraz z burmistrzem Lüdinghausen przekazali na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy darowiznę pieniężną na rzecz pomocy Ukrainie, a konkretnie na rzecz naszego miasta partnerskiego Kołomyi.

Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy ma stały kontakt z miastem Kołomyja i otrzymuje na bieżąco listę najbardziej potrzebnych rzeczy. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lüdinghausen, DPG e.V oraz mieszkańców naszego partnerskiego miasta w Niemczech będzie można zakupić większe ilości niezbędnych rzeczy, takich jak łóżka polowe wraz z materacami, materiały medyczne i opatrunkowe, power banki, kamizelki taktyczne, łopaty saperskie, żywność z długim terminem przydatności, płaszcze/kurtki przeciwdeszczowe wojskowe, buty itp.

Pierwsza wizyta w Nysie nowego burmistrza z partnerskiego miasta Lüdinghausen

Pierwsza wizyta w Nysie nowego burmistrza z partnerskiego miasta Lüdinghausen

Redaktor: Łukasz Bressa

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech